Isıtma Sistemleri

Isıtma sistemleri, kurulu olduğu ortamın hava sıcaklığını istenilen ayarda tutmaya yarar. Dışarıya ve çevresel faktörlere göre ısı kaybının yaşanmamasını sağlar. Isıtma sistemi nedir? Sıcaklığı muhafaza ettiren ve bulunduğu alanda ısı kaybı yaratmayan projeye ısıtma sistemi denir. İki çeşittir ve bunlar kullanılacak alana göre değişkenlik gösterebilir. Otel, hastane, yönetim binası, ofis, endüstriyel tesis, toplu konutlar, iş merkezi, AVM (alış veriş merkezi), eğlence tesisi, spor salonu ve buna benzer bir çok yapıda kullanılabilir.
 
Isıtma Sistemleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?
 
1. Merkezi Isıtma Sistemi
 
Soğuk iklimlerde tercih edilir ve büyük yapılar için ideal seçimdir. Akışkan kullanılır, su hava yada buhar tercih edilir. Merkezi kazan yada ısıtıcı ile sıcaklaştırılan akışkanı ortama dağıtılır. Bunlarda boru tesisatı ile ısıtmak mümkündür, ortam havasına ulaştırmak için radyatör, fancoil, ısı aperyeli gibi gereçlere ihtiyaç duyulur. Merkezi ısıtma sistemi zemin altına gömülerek yapılabilir. Tüm sistemlere etki eden pompası vardır ve ısıtma suyunu ileterek tesirini gösterir.
 
2. Lokal Isıtma Sistemleri
 
Prensip olarak diğer ısıtma projesiyle aynı mantıktadır. Ortak merkezli sistem prensibi yoktur, bireysel kullanıma açıktır. Lokal ısıtma sistemi kurulu dairenin ısısını arttırmak için kombi yada kat kaloriferi kullanılabilir. Radyatörler ve borular aracılığıyla bulunduğu ortamı ısıtır. Sıcak suyun ortamda gezdirilmesiyle elde edilen ısı projesidir.
Isıtma sistemleri hakkında bilgi almak, sipariş vermek, bakımını yapmak istiyorsanız profesyonel çözümlerle karşınızdayız.