Toz Toplama Sistemleri

Toz toplama sistemleri, bulunduğu ortamın hava kalitesini yükseltmek için tasarlanmıştır. Bulunduğu yerde oluşan zararlı hava kirleticilerini emer ve atar. Civarda bulunan kişilerin çalışma ortamını ferahlatır ve daha verimli sonuç alınmasını sağlar. Toz toplama sistemi, emiş gücü sayesinde içerideki tüm havayı çeker ve tutucu sisteme aktarır. Talaşlı üretim tesislerinde, otomotiv sektöründe, ahşap ürünler çıkaran büyük marangozhanelerde ve metal işlerini yoğun olarak yapan tesislerde toz toplayıcı sistemler vazgeçilmezdir.  toz toplama sistemleri,toztoplama,toz toplama sistemleri
 
Toz Toplama Filtresi Nedir ve Ne İşe Yarar?
 
Toz toplama filtreleri, ilaç, gıda, kimya, metal sektörü, enerji santralleri, endüstriyel üreticiler ve sanayi şirketlerinin olmazsa olmazıdır. Yüksek sıcaklık ve aşınmaya dayanıklı olarak üretilir. Elektrostatik filtrelerin aksine torbalı olanlar daha verimlidir. Torbalı filtreler sayesinde ortamında havasını en iyi düzeye çıkarabilirsiniz. Filtre haznesi ve toz toplama yuvası, etkili bir parçacık toplayıcı aksesuarıdır. Sıralı temizlik işlemini uygularken kaliteli toz toplama sistemleri insan sağlığını ön plana çıkarır.
 
Toz Toplama Sistemleri Nasıl Çalışır?
 
Toz toplama sisteminin çalışması, parçacık halindeki hava kirleticilerinin filtrelere çekilmesiyle başlar. Kirliliği oluşturan hava parçacıkları filtrelere takılır ve sağlıklı hava egzoz sistemleri ile geri salınır. Hava kalitesini arttırmak için yapılacak en özel işlemdir. Havanın nemini ve sıcağını engeller, ortamdaki temiz hava miktarı her geçen zaman artar. Toz toplama sistemleri, hava kirleticilerinin yoğun olduğu ortamlara uygundur ve insan sağlığını ciddi ölçüde önemsemektedir.