Hava Kanalları

Hava kanalları, ortamdaki ve dışarıdaki havanın aktarıldığı sistemlerdir. Hava kanalı sistemi özellikle büyük mekanlarda aktif olarak kullanılır. Ciddi mühendislik hesaplamaları gerektirir ve en verimli sonucu almanız için kaliteli destek veriyoruz. Yapacağınız ufak hesaplama hatasında olumsuz etkileri görebilirsiniz. Kanal uzunluğu, hava debisi, köşeli yerlerin tamamı dikkate alınmalıdır. İnce hesap yapılır ve sonunda verimli sonucu ortaya koyan sistemlerin kurulması mümkündür.
 
Hava Kanalı Sistemi
 
Hayatımızın bir çok alanında hava kanalı sistemi kullanılıyor. Mutfak ve tuvalet gibi küçük yerlerde başlar ve sinema salonları gibi büyük mekanlara kadar uzanır. Genelde galvaniz çelik sac, spiral galvanizli saclar, kendinden izolasyonlu kanallar, flexible kanallar kullanımına uygundur. Hava akışını malzemenin kalitesi ve pürüzsüzlüğü belirler. Mekana uyan ve hesaplı malzeme kullanımı tercih edilebilir.
 
Hava Kanalları Hakkında
 
Hava kanallarının içinde oluşacak akım hızı önemlidir. Hız sınırları izin verilen sisteme göre belirlenir ve ortam için en uygunu seçilmelidir. Verimli hava kanalları hakkında tüm detayları sizinle paylaşacağız. Bazı mekanlarda yüksek hız verilmesi rahatsızlığa neden olabilir. Bu sebepe orta ve yüksek hava hızı olan projeler gürültüdür. Maliyet konusunda düşüktür ve size ekonomik kurulum avantajı sağlar. Sanayilerde ve fabrikalarda yaygındır. Düşük hıza sahip hava kanalı sistemi, ses izolasyonunu sağlayacak malzemeden oluşturulmalıdır. Mimari projeyle uyumu çok önemlidir, malzeme seçiminde dekorasyonu tamamlayıcı özellikler aranabilir. Hava kanalları, bulunacağı ortama yabancı öge değildir ve dekorasyonun tamamlayıcı parçası dahi olabilir.