Klima Santrali

Klima santrali, dışarıdan alınan temiz havanın çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra istenilen yere gönderilmesini sağlar. Klima santralleri çok tipte üretilebilir, fakat en çok damper motorlu, filtre, ısıtma serpantini, soğutma serpantini, vantilatör ve aspiratör olarak parçaları vardır. Kullanım alanlarına göre santraller mevcuttur ve değerlendirmenin yapılmasından sonra belirlenebilir. Çalışma sistemine göre nem oranını ve sıcaklığı ayarlayarak havayı üflemektedir. Salınacak havanın toz parçacıklarından ve diğer insan sağlığına zarar veren tüm maddelerden kopartılarak salınımı mevcuttur.
 
Klima Santrali Çeşitleri Nelerdir?
 
Her sistemde farklı çalışma prosedürü vardır. Fakat tüm çeşitlerinde sabit kısımları mevcuttur, amacına ve santral tipine göre farklılık gösterebilir. Klima santrali türleri;
 
• Karışım Havalı Klima Santrali
 
Egzoz havasını taze hava ile karıştırarak istenilen oksijen miktarını elde edebilir. Damperin ayarına göre oksijen seviyesini belirler ve araç yoğunluğunun çok olduğu bölgelerde kullanılmaz.
 
• Isı Geri Kazanımlı Klima Santrali
 
Enerjilerin ısı geri kazanım hücresinde birbirlerine transfer edilmesiyle havayı düzenler. %70 civarında enerji tasarrufunu ön plana çıkaracaktır.
 
• Taze Hava Santral Sistemi
 
Klima santrali modelleri arasında yaygın olarak tercih edilir. Hücreli aspiratör ile egzoz işlemi yapılır ve havanın iç ortama aktarılması sağlanır.
 
• Hijyenik Klima Santrali
 
Sağlıklı ortamların havalandırılmasında kullanılan klima sistemidir. Dikkat edilmesi gereken ve mikroorganizmalardan uzak ortamların sağlanmasını mümkün kılar.
 
• Endüstriyel Amaçlı Klima Santralleri
 
İmalat sanayi, fabrika ortamları ve endüstrilerin bir çoğunda tercih edilen klima santrali modelidir.
 
Klima santrali satın almak, siparişini vermek ve modelleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.